VoIP / Asterisk szakértőt keresünk

2018. 07. 13.

A Comnica Kft. részben egy komplex contact center szoftver, részben pedig VoIP szolgáltatások fejlesztésével és nagykereskedelmével foglalkozik. Utóbbi több mint 40 országra terjed ki, havonta 15 millió percnyi hívást bonyolítunk, rendszereinken 50 nemzetközi és helyi hálózatot kapcsolunk össze egymással. Megoldásainkat és folyamatosan bővülő szolgáltatásainkat a legnagyobb mobil, kábel és telekommunikációs vállalatok veszik igénybe. VoIP-os csapatunkba keresünk a szolgáltatásaink minőségi mutatóinak folyamatos fejlesztését támogató mérnököt.

Amiben Számítunk Rád, Ha A „Nyomozós” Pozíciókat Kedveled:

  • a szolgáltatást jelenleg nyújtó informatikai, hálózati (VoIP) infrastruktúra működésének megismerése
  • az infrastruktúra üzemeltetése, karbantartása (Asterisk konfigurálás)
  • Asteriskek összekapcsolása külső applikációkkal
  • SIP logok elemzése, Asterisk logok figyelése és hatékony elemzése
  • a hibajelző rendszer, vagy a support felől érkező hibák elhárítása
  • részvétel a szolgáltatást nyújtó rendszer architektúrájának tervezésében, fejlesztésében
  • minőségi mutatók mérése, további mérési paraméterek kidolgozása és rendszeres monitorozása
  • automatikus hibajelző scriptek írása (Perl, Bash)

Amiben Számítunk Rád, Ha A „Legózós” Pozíciókat Kedveled

  • Jelenlegi rendszereink optimalizálása és automatizálása: real time forgalom monitorozás, rating engine fejlesztés (két fél között lebonyolított hívás díja), készülék provisoning (Asterisk hívásirányítás automatizálás)
  • A forgalomnövekedésnek köszönhetően VoIP infrastruktúra bővítése, tervezése, újratervezése
  • Interconnectek létesítése

Amit Várunk

  • Asterisk adminisztrátori ismeretek
  • OpenSIPS adminisztrátori ismeretek
  • SIP és hozzá tartozó protokollok átfogó és mélyreható ismerete (jó esetben a telefonodra le van töltve az RFC3261, még jobb esetben fejből tudod)
  • SIP hálózati eszközök ismerete (proxy, b2bua, uas, uac, sbc)
  • ISDN és SS7 ismeretek (dahdi tapasztalatok)
  • hálózati debuggoló eszközök ismerete (tcpdump, wireshark)
  • linux adminisztrátori ismeretek
  • angol nyelvtudás (fejlesztői angol), külföldi partnereikkel elsősorban e-mailen zajlik a kommunikáció

Aminek Örülünk

  • linux containerek (lxc, docker)
  • high avalaibility VoIP rendszerek
  • Perl, bash tudás szkripteléshez
  • freeswitch, kamailio
  • SQL ismeretek (elsősorban postgresql)
  • webRTC

Amit kínálunk

  • kulcspozíciót egy együttműködő, folyamatosan bővülő csapatban
  • szakmai fejlődést, kihívásokat, közvetlen rálátást egy kis telco cég legbelsőbb informatikai működésére
  • értékes éveket, szép karriert, pozitív szemléletű embereket, akikhez még a történet elején csatlakozhatsz
  • egy felesleges hierarchiáktól mentes, fiatalos csapatot, amely munkaidőn kívül is aktív, baráti közösséget alkot
  • kiváló munkaeszközöket és munkakörnyezetet (notebook, telefon, widescreen monitorok)

Kiválasztási folyamat

Első körben elhívunk egy félig szakmai, félig HR-es beszélgetésre, ahol mindkét fél mesél magáról, hogy lássuk, egymást keressük-e. Amennyiben ennek a beszélgetésnek pozitív a kimenetele, akkor elhívunk egy néhány (2-3) órás együtt dolgozásra, ahol a csapat vezetőjével közösen fogtok feladatokat megoldani és további szakmai kérdéseket feszegetni. Tapasztalatunk szerint ez mindkét félnek meghatározó élmény, sokat segít a döntésben. Ha ez is jól sikerül, akkor pár napon belül ajánlatot adunk.

Munkakörülmények

Az irodánk Budapesten, a XI. kerületben, a Mohai úton található, egy tetőtéri helyiség sok napsütéssel és saját terasszal. Természetesen a munkavégzés helye időnként lehet valami hideg szerverszoba, vagy egyéb egzotikus helyszín (és itt nem egy pálmafás strandra gondolunk, ahol lágy szellő fújdogál és koktélt szürcsölsz).

Bérezés

Fizetési sávot nem határozunk meg, mert lelkes, jó képességű juniorokat és tapasztalt seniorokat egyaránt szívesen látunk. Fontos számunkra, hogy a fizetés tükrözze a tudást és a tapasztalatot. Biztosak vagyunk benne, hogy ez a pont nem jelent majd akadályt, ha egyébként minden más stimmel és eljutunk a megegyezésig.

Hogyan Jelentkezhetsz?

Kérjük, hogy az önéletrajzodat küldd el a bernadett.papai@comnica.com e-mail címre. Motivációs levélre nincs szükség